pl en ua
29.06.2017
Pawła, Piotra, Salomei
bip.jpg
znaczek_norway2.jpg
rpo1.jpg
kapital.jpg
prow.jpg

prow.jpg
Portal - Rozwój Regionalny
Żukowem do Krainy Lipeckiej – utworzenie ścieżki przyrodniczo-historycznej na terenie Gminy Ustrzyki Dolne
Redakcja: Marcin
Dodany: 21.11.2011
wyświetleń: 4527
PDF
DRUKUJ

Koszty całkowity projektu: 13 628,51zł

Dofinansowanie: 9 082,56 zł %

dofinansowania: 70 %

Celem Projektu jest udostępnienie terenów przyrodniczych, podniesienie atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej obszarów wiejskich oraz popularyzacja aktywnej turystyki na terenie Gminy Ustrzyki Dolne.

Projekt skierowany jest do turystów odwiedzających Bieszczady jak i mieszkańców, którzy to rzadko korzystają z tego typu aktywnej formy wypoczynku.

Powstały szlak liczy 9 km i stanowi integralną część ścieżki przyrodniczo-historycznej „Kraina Lipecka” znajdującej się na terenie Gminy Czarna.

Ścieżka rozpoczyna się w miejscowości Ustjanowa Górna i biegnie Żukowem – jednym z najdłuższych pasm Pogórza Bieszczadzkiego. Po drodze znajduje się kilka punktów widokowych z których roztaczają się panoramy na Bieszczady Wysokie oraz Góry Słonne. Trasa jedynie w pierwszej części posiada intensywne podejście po czym znajdują się na niej niewielkie przewyższenia na całej jej długości.

W ramach projektu wydano również folder zawierający szczegółową mapę oraz opis wszystkich interesujących miejsc na trasie całego szlaku.

 

 

 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu pn. „Żukowem do Krainy Lipeckiej” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

Działanie 413 wdrażanie lokalnych strategii rozwoju

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Wyszukiwarka
rozwiń