pl en ua
29.06.2017
Pawła, Piotra, Salomei
bip.jpg
znaczek_norway2.jpg
rpo1.jpg
kapital.jpg
prow.jpg

prow.jpg
Portal - Dla Inwestora
Gospodarka
Dodany: 28.07.2009
wyświetleń: 31986
PDF
DRUKUJ

    Szanowni Państwo,

o Ustrzykach Dolnych austriacki cesarz Franciszek Józef wizytujący Galicję miał powiedzieć, iż: "To miasteczko zrobi kiedyś karierę ..." Słowa cesarza Powstająca okazały się być prorocze. Z niespełna półtoratysięcznego wówczas miasteczka Ustrzyki przeistoczyły się w najludniejsze miasto w Bieszczadach i nadal są jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się ośrodków miejskich w regionie.

Miasto i okolice, z wyroku historii, położone przy granicy z Ukrainą, która to granica już wkrótce stanie się zewnętrzną granicą Unii Europejskiej, stara się to położenie wykorzystać. Powstały zespół przejść granicznych Krościenko-Smolnica znakomicie to zadanie ułatwia. Inne walory miasta i gminy to także atrakcyjne tereny pod inwestycje, w tym do zagospodarowania Rynekniemal dziesięciokilometrowy odcinek linii brzegowej największego w Polsce Zalewu Solińskiego oraz atrakcyjne działki przy przejściu granicznym, a także atrakcyjne gospodarczo zwarte kompleksy leśne. A wszystko to w warunkach unikatowej, na skalę co najmniej europejską, jakości środowiska naturalnego, sprawiającego, że całość gminy to wysokiej klasy tereny turystyczne.

To tylko niektóre atuty przemawiające za lokalizacją tutaj swojego biznesu. To jest po prostu dobre miejsce do robienia interesów. Dlatego tez serdecznie zapraszam w Bieszczady, do Ustrzyk Dolnych po to, żeby przekonać się o prawdziwości tych stwierdzeń.

Burmistrz Ustrzyk Dolnych

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Wyszukiwarka
rozwiń