PUCHAR BIESZCZADÓW – ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY – Eliminacje do Olimpijskich Dni Młodzieży Europy w Biegach Narciarskich, Ustrzyki Dolne, 6-8.01.2017

Utworzono: czwartek, 15 December 2016 20:34

ZAWODY ODBYŁY SIĘ POD HONOROWYM PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO WŁADYSŁAWA ORTYLA

DSCN0855

zzz

Dobiegły końca dwudniowe zawody narciarskie, które odbyły się na trasie biegowej im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej Górnej.

Mimo bardzo mroźnej aury zawody przeprowadzono bardzo sprawnie. Miejscowy MKS Halicz Ustrzyki Dolne zajął w klasyfikacji klubowej II miejsce na 25 sklasyfikowanych. W poszczególnych dniach imprezy startowało 200 zawodników

Również indywidualnie nasi zawodnicy zajmowali czołowe lokaty. Wsród seniorek Marcela Marcisz dwukrotnie zwyciężyła, zarówno 7.01 w sprintach jak 8.01 w biegu stylem klasycznym na dystansie 5 km. Bardzo dobrze pobiegła również druga nasza seniorka Angelika Szyszka. 8.01 zajęła II miejsce a 7-go III.

Bardzo udanie wystartowały również nasze juniorki D. W biegu stylem dowolnym drugie miejsce zajęła Buśko Oliwia, trzecie Kwaśnik Emilia 2003 MKS Halicz Ustrzyki Dolne a szóste Czaja Weronika. W pierwszej dziesiątce były jeszcze 2 zawodniczki MKS Halicz. 8 była Chojnacka Jagoda a 9 Kłodowska Kaja.
Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej najlepiej pobiegł Kamil Ozga, który zajął VI miejsce.

Wszystkim

Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych w imieniu Komitetu Organizacyjnego Pucharu Bieszczadów składa serdeczne podziękowanie wszystkim niżej wymienionym, którzy udzieli wsparcia finansowego, rzeczowego oraz organizacyjnego.

Jednocześnie zapraszamy do współpracy przy organizacji kolejnej edycji Pucharu Bieszczadów w 2018 roku.