pl en ua
29.05.2017
Benity, Maksymiliana, Teodozji
bip.jpg
znaczek_norway2.jpg
rpo1.jpg
kapital.jpg
prow.jpg

prow.jpg
Portal - Sport
Zimowa Uniwersjada - srebro Eweliny Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne); Szczyrbskie Pleso (Słowacja); 25.01.2015
Redakcja: Krzysztof Lachowski
Dodany: 27.01.2015
wyświetleń: 2852
PDF
DRUKUJ

Tegoroczna Uniwersjada odbywa się w dwóch miejscach. Biegi narciarskie, skoki narciarskie, biathlon i kombinacja norweska odbywają się na Słowacji. Pozostałe konkurecje odbędą się w Hiszpanii.

Uniwersjada Live

Film z biegu o brązowy medal Eweliny
Film 
z biegu Eweliny
Film ze startu 
Marceli Marcisz

Drugi medal Eweliny Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), tym razem brązowy w biegu na dystansie 15 km.
Naszą zawodniczkę wyprzedziły tylko SLONOVA Anastassiya (Kazachstan) oraz Nikolaeva Svetlana z Rosji. Filmowa relacja z biegu

Ewelina MarciszAnastassyia Slonova oraz Svetlana Nikolaeva biegły razem do 13 km i 400 metra. Na ostatnim kilometrze biegu swoja silę pokazała Slonova i o 8,8 sekundy wyprzedziła drugą Nikolaevą. Ewelina Marcisz tracąc 15,2 sekundy do Kazaszki zdobyła brązowy medal.Anastassyia Slonova z Kazachstanu okazała się najlepsza  na 15 km stylem dowolnym ze startu wspólnego  w ostatnim biegu na uniwersjadzie w Szczyrbskim Plesie. Podopieczna trenera Wiesława Cempy – Ewelina Marcisz wywalczyła brązowy medal.

Czwarte miejsce zajęła Viktoria Karkina (+28.2), piąte Maryna Antsybor (+1.04.1) oraz 6. Iris Pessey (+1.04.1).

 


30.01
rozegrano sztafety 3 x 5 km. Polki zajęły IV miejsce. W składzie polskiej sztafety biegła II zawodniczka z Halicza siostra Eweliny - Marcela Marcisz.

Dziś w Strbskim Plesie w ramach uniwersjadowych zmagań rozgrywano sztafety. W biegu 3x5km kobiet zwyciężyły Rosjanki. Polki biegnące w składzie Marcela Marcisz, Martna Galewicz i Justyna Mordarska zajęły czwarte miejsce.

Nasze dziewczyny na ostatniej zmianie stoczyły zwycięską walkę o miejsce czwarte z

 Czeszkami. Miejsce szóste przypadło zawodniczkom z Ukrainy. 


28.01.

Ewelina Marcisz zajęła piąte miejsce w rozegranym 28.01 biegu na 5 kilomterów stylem klasycznym w Szczyrbskim Plesie
. (patrz relacja z biegu)

Złoto dla Oksany Usatowej (RUS), srebro dla Anastazji Slonowej z Kazachstanu, brąz to kolejna Rosjanka Lilia Wasiljewa.

Trzecia konkurencja Uniwersjady 2015 w biegach narciarskich to biegi dystansowe stylem klasycznym ze startem interwałowym co 30 sekund.

Najlepiej z naszych reprezentantek zaprezentowała się dzisiaj Ewelina Marcisz - MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Ewelina zajęła piąte miejsce tracąc do zwyciężczyzni z Rosji Oksany Usatowej 33,8 sekundy.
Ewelina prowadziła na pierwszym pomiarze czasu, na drugim (3,1km) zajmowała trzecią pozycję trasąc do liderki 16,9 sekundy. Niestety końcówka biegu była bardzo mocna, czy to rywalki Eweliny pobiegły tak dobrze, czy Ewelina osłabła w końcówce niestety nie wiemy. Patrząc jednak na finisz Polki, wyglądało, że biegnie ostatkiem sił. Do medalu zabrakło Ewce niecałe 12 sekund.

Starsza siostra Eweliny Marcela Marcisz zajęła 11 miejsce (strata 58,3 s), Dominika Bielecka została sklasyfikowana na 17 miejscu, Urszula Łętocha to lokata 27, a pierwszą trzydziestkę klasyfikacji zamyka Martyna Galewicz.
Bieg ukończyło 64 zawodniczek.


25.01.

Pierwszą konkurencją biegową na zimowej Uniwersjadzie były sprinty techniką dowolną. Na starcie stanęły cztery Polki i czterech Polaków. Od początku było jednak wiadomo, że na dobry wynik mają Ewelina Marcisz i Maciej Staręga.  

Rywalizację rozpoczęły panie. W kwalifikacjach najlepszy czas uzyskała Marcisz. Wyprzedziła ona drugą zawodniczkę o prawie dwie sekundy. Do ćwierćfinału zdołały zakwalifikować się wszystkie reprezentantki Polski. Dziesiąta była Marcela Marcisz-Niemczycka (8,19 sekund straty), dwunasta Urszula Letocha (8,88 sekund straty), a dwudziestym miejscu znalazła się Justyna Mordaska (12,10 sekund straty). Na starcie stanęło pięćdziesiąt dziewięć zawodniczek.

W pierwszym biegu ćwierćfinałowym spotkały się trzy Polki. Pewnie wygrała Ewelina Marcisz, która wyprzedziła drugą Australijkę Jessicę Yeaton. Marcisz-Niemczycka i Mordaska zajęły odpowiednio

 trzecie i czwarte miejsce i nie awansowały dalej. Z drugiego biegu awansowały Lilia Wasiljewa z Rosji i Anastazja Słonowa z Kazachstanu. Z trzeciego ćwierćfinału awansowały Sandra Schuetzova z Czech i Leena Nurmi z Finlandii. W czwartym biegu startowała Urszula Letocha, ale była czwarta i pożegnała się ze zmaganiami. Dalej weszły Rosjanki - Anna Powoljewa i Swietłana Nikołajewa. Z ostatniego biegu awansowały Marion Buillet z Francji i Karolina Grohova z Czech. Szczęśliwymi przegranymi, które mogły cieszyć z awansu, były także Maaret Pajunoja z Finlandii i Maryna Ancybor z Ukrainy.

Jedyna Polka w półfinale, Ewelina Marcisz, ponownie wygrała swój bieg. Wyprzedziła ona Słonową z Kazachstanu o 0,93 sekundy. Z drugiego biegu do finału weszły aż cztery zawodniczki: Grohova z Czech, Nurmi z Finlandii, Nikołajewa z Rosji i Buillet z Francji.

Wydawało się, że po wcześniejszych zwycięstwach Ewelina Marisz powalczy o złoto, ale w końcówce szybsza okazała się Anastazja Słonowa z Kazachstanu.

Wyprzedziła ona Polkę o 0,18 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Swietłana Nikołajewa. Dalej uplasowały się jeszcze Marion Buillet, Karolina Grohova i Leena Nurmi. Dla Polski to pierwszy medal na tegorocznej Uniwersjadzie.

Najlepszy z Polaków - Maciej Staręga -  zajął IV miejsce. Całe podium padło łupem Rosjan. Złoto wywalczył Andriej Larkow, srebro Anton Gafarow, a brąz trafił do Raula Szakirzianowa.

WYNIKI KOBIET

 


Strona Uniwersjady

 

Klip 

 

Źródło: 

http://eurosport.onet.pl 

http://www.skipol.pl   

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Wyszukiwarka
rozwiń